وبسايت دانشجويان شيمي دانشگاه اروميه

..:: ورودي 1384 مقطع كارشناسي ::..

 

تبديل عكس به نقاشي با استفاده از فروسيانورپتاسيم و مركب سياه

 در واقع به اين طريق، مي توان عكسهاي تهيه شده توسط دوربين عكاسي را به نقاشي تبديل ساخت. براي ين كار ابتدا يك عكس دلخواه انتخاب كنيد.هر نوع عكسي را كه توسط دوربين عكاسي تهيه و در كارتهاي مخصوص چاپ شده است مي تواند مورد استفاده قرار گيرد. ولي عكسهاي غيرشفاف نتيجه بهتري خواهند داد با قلم هاشور و مركب چيني كه غير قابل حل در آب است روي همان عكس را نقاشي كنيد. يعني ابتدا خطوط كناري تصوير را مشخص كرده سپس با خطوط ريز، داخل عكس را كامل كنيد. هر قدر خطوط رسم شده ظريفتر باشند، بهتر است، زيرا همين خطوط، نقاشي نهائي ما را تشكيل ميدهد  خطوط ترسيمي بعد از تكميل شدن، بايستي كاملاً خشك شود حال سه قاشق سوپخوري فروسيانورپتاسيم كه در فروشگاه هاي لوازم عكاسي يافت مي شود، در يك ليتر آب حل كرده و عكس آماده شده را در اين محلول غوطه ور سازيد و به ملايمت حركت دهيد. پس از چند دقيقه مشاهده خواهيد كرد قسمتهاي سياه عكس، به تدريج قهوه اي شده و بالاخره سفيد گشته و ناپديد مي شوند. پس از شستوشو با آب، آنرا در محلول هيپوسولفيت سديم نيز فروبرده و مدت دو الي سه دقيقه در آن نگهداريد. در نهايت براي از بين بردن اثر مواد شيميائي، آنرا با آب بشوئيد. بدين ترتيب عكس به نقاشي تبديل مي شود پس از خشك شدن تصوير مي توان بوسيله قلم هاشور آن را دوباره رتوش كرده و خطوط مناسب ديگري به آن اضافه كرد.

امير ميرزانژاد

 

 

كاربر گرامي

اگر دانشجوي شيمي دانشگاه اروميه هستيد و تا كنون در اين سايت عضو نشده‌ايد مي‌توانيد در اين قسمت كليك كرده و با عضويت در سايت از امكانات آن استفاده نمائيد.

 ثبت‌نام

كشف عناصر

در اين قسمت مي‌توانيد پيشينه كشف عناصر توسط شيميدانان را مطالعه كنيد.

تاريخچه كشف عناصر

   

پرسش و پاسخ شيميايي!!!!

اين سايت  آماده پاسخگويي به سئوالات بازديدكنندگان (ترجيحاً در مورد شيمي) است.

 

ارسال سئوال

 

 مخصوص اعضا

نام كاربري:

 كلمه عبور:

 

   

جدول تناوبي عناصر

همه چيز درباره جدول تناوبي

شامل تصوير عناصر، تلفظ نام لاتين عناصر، تركيبات مشهور عناصر، آرايش الكتروني، ساختار بلورين عناصر و ...Copyright © UrmiaChem, 2005. All Rights Reserved

Designer & Developer: Amir Mirzanejad